Serwerownie, centra danych i data center Serwerownie, centra danych i data center Serwerownie, centra danych i data center Serwerownie, centra danych i data center Serwerownie, centra danych i data center Serwerownie, centra danych i data center Serwerownie, centra danych i data center Serwerownie, centra danych i data center Serwerownie, centra danych i data center

W jaki sposób zadbać o optymalną temperaturę w serwerowni i zaoszczędzić?

Kilka słów o prostych i skutecznych sposobach optymalizacji wydajności chłodzenia w serwerowni.

e-sprzedaż – własne centrum danych czy kolokacja?

Handel elektroniczny prowadzony na dużą skalę wymaga zaawansowanych rozwiązań technicznych. Standardowe usługi firm hostingowych mogą w tym wypadku być niewystarczające. Ruch generowany przez odwiedzających sklep internautów oraz konieczność jednoczesnej obsługi dużej liczby e-klientów wymaga dużej mocy obliczeniowej systemu informatycznego. Własna infrastruktura gwarantuje dużym sklepom internetowym niezakłócone funkcjonowanie i wysoką wydajność.

BMS, SMS, BAS – jakim systemem zarządzać infrastrukturą centrum danych

Centrum danych jest obiektem wyposażonym w wiele urządzeń i systemów, których zadaniem jest zapewnienie odpowiednich warunków i bezawaryjnej pracy sprzętu sieciowo-serwerowego. Liczba tych urządzeń (indywidualna dla każdego obiektu i wymagań inwestora) jest na tyle duża, że zarządzanie nimi i kontrolowanie ich stanu pracy wymaga automatyzacji.